1976 Yılında

Lirpomp (kapı açma magneti) ve kuyu kopyalama sistemi üreterek sektöre giriş yapmıştır. 1976-1996 yılları arasında yurtiçi pazarda sektörün önde gelen firmalarından olmuştur.

1996 Yılında

Asansör sektöründe talepler fazlalaştığından dolayı Uygar Asansör San. ve Tic. Ltd. Şti. kurulmuştur.

2006 Yılında

Hidrolik Asansör, Elektrikli Paket Asansör satışını yapmak ve yeni ürünlerini teşhir etmek için Showroom (merkez) binasını bünyesine eklemiştir.

2008 Yılında

Üretim otomasyon sistemine geçilerek, daha kurumsal ortamda üretim yapılmaya başlandı. İlk olarak Kabin ve Otomatik Kapı yapımına adım atıldı. Kabin sistemini tamamen modüler olarak kaynaksız biçimde üretmeyi başardık. Üç boyutlu ortamda kabin çizimlerini bitirdikten sonra sanal kuyuda denemesini yaparak, hatayı minimize ettik. Otomatik kapı üretimleri, kasa ve panellerinde başarı sağladık. Sonrasında Kat Mekanizmasını ürettik. Buton üretimlerini tamamen CNC tezgahlar ile ürettik ve elektronik gelişmeyi devamlı güncel tutmak için yurt dışından destek almaya başladık. Şu anda Asansör kuyusunda var olan Kabin-Otomatik Kapı ve Buton Sistemini bir arada senkronize ederek müşterilere paket olarak sunduk.

2012 Yılında

Yeni showroom binasını bünyemize ekleyerek; Makine Dairesiz Asansör Sistemlerinde(MRL) AR-GE çalışmaları başlatılmıştır. AR-GE çalışmalarında, 1:1 ve 2:1 sistemini tek karkasta uygulayarak üretim sürecini hızlandırmayı ve termin zamanlarını kısaltmayı hedefleyerek çalışmalara devam edilmiştir.

2013 Yılında

AR-GE çalışmalarında, Makine Dairesiz Sisteminde minimum kuyu ölçüleri, minimum son kat yüksekliği ve minimum kuyu altı ölçülerine sahip asansörler yapmayı hedeflemiş ve amacımız hidrolik asansör kullanımını azaltmak olmuştur. Bu çalışmaları yaparken Orta Avrupa ve Orta Doğu Ülkelerine paket asansör ihracatı hızlanmış olup yurtdışında paket asansör modernizasyonu önem arz etmiştir.

2014 Yılında

AR-GE çalışmaları yapılarak; Makine Dairesiz Asansör, H Sistem Kayış Teknolojisi ile birleştirilip dünya standartları ve teknolojisi takip edilmiştir. H Sistem Kayış Teknolojisi Makine Dairesiz Asansör, siz değerli müşterilerimize; konfor, esneklik, emniyet ve güvenilirlik, düşük maliyet, minimum ölçüler, hızlı kurulum, akıcı ve sessiz performans ve çeşitli asansör tasarımları sunmaktadır.

Dünya standartları ve teknolojisini takiben, kat ve kabin kapıları için tasarlanmış olan Full Cam Panellere ve Panoramik Kabin Tasarımlarına ağırlık verilmiştir.

2015 Yılında

AR-GE çalışmaları yapılarak; Makine Dairesiz Asansör L Sistem Kayış Teknolojisi satışa sunulmuştur. Bu yeni sistem, villa asansörlerinde ( homelift ) kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Fabrikanın %90’ı tamamlanarak üretim alanının genişletilmesi hedeflenmiştir.

2016 Yılında

Yeni fabrikanın inşaatı tamamlanmış olup, yatırımı yapılan üstün tezgah ve robot teknolojisiyle, üretim gücü ve kapasite en üst seviyeye çıkartılmıştır. Böylece dünya standartlarını takiben, ürünlerimiz; hızlı, seri, ekonomik ve üstün teknoloji ile üretilmeye başlanmıştır.

2017 Yılında

EN 81-20/50 standartlarının gereklilikleri ürünlerimizde tamamlanmış olup gerekli sertifikalar alınmıştır. Satış ve üretimin her aşamasında müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla ERP ve MRP otomasyon sistemine geçiş yapılarak izlenebilirlik en üst seviyeye çıkarılmıştır. Böylelikle Endüstri 4.0 alt yapı hazırlıkları başlamıştır. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek amacıyla ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemine adaptasyon sağlanmıştır. Yeni fabrika alanımızda son üretim teknolojilerini takip etmek amacıyla yatırımlarımız devam etmektedir.

2018 Yılında

RUSYA bölgesine ihracat artmış olup; Rusya pazarına giriş için gerekli tüm çalışmalar yapılarak gerekli EAC sertifikaları alınmıştır. Bununla birlikte asansör otomatik kapıları için EI60 Yangına Dayanıklılık Testleri başlamıştır.

2022 Yılında

Pazar ağımız Avrupanın çeşitli ülkelerine distribütörlük vererek genişletildi.Asansör kapılarında 2 panel, 3 panel 4 panel teleskopik ve merkez olarak çeşitlilik arttırıldı.Asansör kapıları EI120 ve EW60 testlerini başarı ile geçti.Kayış sistem asansörlerinde MRL-H, MRL-L, MRL-C tipleri üretildi.

2023 Yılında

Yüksek hızlı asansörler için Ar-Ge çalışmaları sürdürülmektedir…